Pobyt v TME

V Lesnej Zahrade Vam ponukame unikatne priestory vytvorene specialne pre pobyt v tme a tichu. Su vzdialene od civilizacie, ale napriek tomu s dnesnym standartom. Podlahove kurenie, infra panel, zvukova izolacia aj s konopnym runom nalepenym na klenbovu konstrukciu, rekuperaciou vzduchu, s vlastnym WC, tepla voda, sprcha i umyvadlo. Do Tmy sa vstupuje cez troje dveri a za stvrtymi sa mozte zamknut i odomknut /iba my mame kluc a otvarame iba po dohode s Vami/ Veľká miestnosť má pre dotyk bosých nôh štrukturovaný koberec /10-11 krokov tam či nazad…/, karimatku na cvičenie, podsedák na meditáciu, papiere na zapisovanie priebežne sa meniacich pocitov, stôl, stolicku, postel s perinami aj dekou. Tu sa dejú zázraky znovuobjavovania inak chápanej minulosti, mení uhol pohľadu na prežité a samozrejme následné ozdravenie vzťahov. Pred ňou je predsieň na preberanie stravy, na komunikáciu /ak je potrebná/ a nachádza sa tu tiež chladnička pre šťavy, či smoothie.
Celkom vzadu sú toalety.

Zmysluplné su 7-dňové pobyty, nakoľko až po troch dňoch v tme (prvé dva dni sa zväčša prespia) sa bez prítomnosti svetla zvýši produkcia melatonínu riadiaceho bio rytmus. Až potom ego stráca pôdu pod nohami a môžete začať slobodne prežívať Tu a Teraz. Bez akýchkoľvek rušivých impulzov – len sám so sebou a pre seba.

Hlavná izba 2,4×5,5m pod stropom rekuperácia vzduchu, podlahové vykurovanie, za posuvnými dverami WC, sprcha a umývadlo.
Tu v predsieni pred hlavnou miestnosťou sa prináša strava v termotaške v termo nádobách rôznych veľkostí. Jedlo Vám prinášame raz denne v nepravideľných časoch, aby ste nemali prehľad o čase.
Rýchlo vyhmatáte v čom býva polievka, v čom hlavné jedlo a z termosky do šálky výšku hladiny stopnete nastrčeným prstom. Chladnička vľavo má vypnutú žiarovku…
Sprcha a umývadlo v kupelke. WC vidiet nie je, pri foteni som na nom stál…

O pobyte v TME v Lesnej Záhrade bol zverejnený aj krátky článok, ktorý si môžete prečítať TU

Pozrite si aj video rozhovor v relácii ESENCIE, ktorý prebiehal priamo v priestoroch Lesnej Záhrady.

Rezervácia termínov prebieha cez email: terapiatmou@gmail.com